Skolas soma

2021./2022.m.g. 2.semestris

Mūzikas un dzejas ceļš 7.-9. klašu skolēniem

Interaktīvajā nodarbībā jaunieši iepazīstas ar mūzikas un dzejas mijiedarbību – Imanta Ziedoņa dzeju un fonda Viegli mūziku, kas ierakstīta kopā ar Vidzemes kamerorķestri. Nodarbību caurvij video stāsti, kuros fonda Viegli mūziķi Renārs Kaupers un Jānis Holšteins-Upmanis iepazīstina jauniešus ar dažādiem faktiem par mūziku, dzeju un dziesmas kā vienota skaņdarba tapšanu. Savukārt, nodarbības vadītājs aicina diskutēt un veikt uzdevumus. Nodarbība dod iespēju apgūt zināšanas par orķestri, mūzikas instrumentiem, dzejas un mūzikas tapšanas procesu, kā arī veicina jaunradi.

Norises laiks: 4.-9.marts

Skolēnu skaits: 246

Radošā rakstīšana 11.-12. klašu skolēniem nodarbība klātienē

Nodarbības laikā jaunieši iepazīstas ar Imanta Ziedoņa literāro daiļradi, tās mantojuma būtisko daļu – epifānijām, kas ir Imanta Ziedoņa paša radīts īsās prozas žanrs. Iedvesmojoties no Imanta Ziedoņa darbiem, skolēni soli pa solim aicināti radīt paši savas epifānijas.

Norises laiks: 25.februāris - 7.marts

Skolēnu skaits: 352

Ē. Vilsona monoizrāde – „R. Blaumaņa Pazudušais dēls” - 10.klasēm

„R. Blaumaņa Pazudušais dēls” ir Ērika Vilsona monoizrāde, kuras ietvaros ar skolēnu līdzdalību tiek izspēlēta Rūdolfa Blaumaņa bēdu luga „Pazudušais dēls”. Iestudējums robežojas ar lekciju, sarunu un lugas analīzi, vērš skatītāju uzmanību pie dramaturģijas kā literatūras veida un traģēdijas kā dramaturģijas žanra, un aicina uz kopīgu refleksiju par ētiskiem jautājumiem, kas skar vecāku un bērnu, draugu un mīļoto cilvēku attiecības.

Norises laiks: 30.marts

Skolēnu skaits: 149


Mūzikas un dzejas ceļš - Ziedoņa klase
Radošā rakstīšana -Ziedoņa klase
Radošā rakstīšana -Ziedoņa klase
Pazudušais dēls - Ē.Vilsonsa monoizrāde
Pazudušais dēls - Ē.Vilsonsa monoizrāde
Pazudušais dēls - Ē.Vilsonsa monoizrāde

Iniciatīvas "Latvijas skolas soma" pasākumi 2020./2021. mācību gada 1. semestrī

Pasākuma nosaukums un saturiskā pakalpojuma nodrošinātājs

Laiks

Vieta

Norises atbilstība kultūras nozarei

Iesaistīto izglītojamo skaits 7.-9. klašu grupā

Iesaistīto izglītojamo skaits 10.-12. klašu grupā

Digitāla koncertlekcija ,,Lāčplēša dienā'' AUSS MEDIA SIA

8.-12.11.2021.

digitāli

Mūzika, kino, materiālais un nemateriālais kultūras mantojums

246

501

Dagamba feat Tchaikovsky un LudwigVan Rammstein Rīgas nami SIA

23.-25.11.2021.

digitāli

Mūzika, deja, kino, arhitektūra, materiālais un nemateriālais kultūras mantojums

246

Inovatīvi interaktīva izrāde "Klusētāji - ekrānā" Biedrība "Pusstāvs"

6.-10.12.2021.

digitāli

Teātris, materiālais un nemateriālais kultūras mantojums

94


Klase

Pasākums

Datums, laiks

Vieta

Pavadošais skolotājs

7.a

Melngalvju nama apmeklējums un 5D kino seanss “LOOK AT RIGA”

13. oktobris 13.30

Melngalvju nams

Lita Eglīte

7.a1

Melngalvju nama apmeklējums un 5D kino seanss “LOOK AT RIGA

14. oktobris 13.30

Melngalvju nams

Lita Eglīte

7.sb

Melngalvju nama apmeklējums un 5D kino seanss “LOOK AT RIGA

15. oktobris 13.30

Melngalvju nams

Iveta Liepiņa

8.a

Izrāde, radošā darbnīca ,,Kas ir teātris?’’

29.oktobris  10.00

Ģimnāzijas svētku zāle

Inita Grabe

8.a1

Izrāde, radošā darbnīca ,,Kas ir teātris?’’

29.oktobris  9.10

Ģimnāzijas svētku zāle

Līga Mateusa

9.a

Dejas izrāde ,,Visgribis’’

29. oktobris 9.10

101. telpa

Inita Grabe

9.a1

Dejas izrāde ,,Visgribis’’

29. oktobris 10.00

204. telpa

Ginta Sprede

10.a

Ē.Vilsona monoizrāde ,,Pazudušais dēls’’

5. novembris 10.00

Ģimnāzijas svētku zāle

Aija Vidēja

10. c 1

Ē.Vilsona monoizrāde ,,Pazudušais dēls’’

5. novembris 10.00

Ģimnāzijas svētku zāle

Anda Auzenberga

10. c

Ē.Vilsona monoizrāde ,,Pazudušais dēls’’

5. novembris 12.30

Ģimnāzijas svētku zāle

Agris Upenieks

10.e

Ē.Vilsona monoizrāde ,,Pazudušais dēls’’

5. novembris 12.30

Ģimnāzijas svētku zāle

Anita Rozenblate

10.e1

Ē.Vilsona monoizrāde ,,Pazudušais dēls’’

5. novembris 14.10

Ģimnāzijas svētku zāle

Diāna Sviklāne

10.gh

Ē.Vilsona monoizrāde ,,Pazudušais dēls’’

5. novembris 14.10

Ģimnāzijas svētku zāle

Valentīns Ulsts, Linda Ritmane, Laura Vanaga,Inese Labanovska

11.A

Muzikāla programma ,,Shape of music’’

12. novembris 10.50

Ģimnāzijas svētku zāle

Austra Reihenova

11.gh

Muzikāla programma ,,Shape of music’’

12. novembris 10.50

Ģimnāzijas svētku zāle

Daiga Šēfere

11.c

Muzikāla programma ,,Shape of music’’

12. novembris 12.30

Ģimnāzijas svētku zāle

Ārija Puriņa

11.c1

Muzikāla programma ,,Shape of music’’

12.novembris 12.30

Ģimnāzijas svētku zāle

Dita Lapiņa

11.e

Muzikāla programma ,,Shape of music’’

12. novembris 13.20

Ģimnāzijas svētku zāle

Daiga Šēfere

11.e1

Muzikāla programma ,,Shape of music’’

12.novembris 13.20

Ģimnāzijas svētku zāle

Agris Upenieks

12.a

Izrāde ,,Klusētāji”’

26. novembris 10.00

Telpa tiks precizēta

Santa Ozola, Jūlija Očeretnaja

12. gh

Izrāde ,,Klusētāji”’

26. novembris 10.00

Telpa tiks precizēta

Olga Kuzmina-Baumane

Laura Vanaga, Linda Ritmane

12.e1

Izrāde ,,Klusētāji”’

26. novembris 10.00

Telpa tiks precizēta

Evi Kūriņa

12.c

Izrāde ,,Klusētāji”’

26. novembris 9.10

Telpa tiks precizēta

Māra Bārbale

12.c1

Izrāde ,,Klusētāji”’

26. novembris 9.10

Telpa tiks precizēta

Līva Vārpsaliete

12.e

Izrāde ,,Klusētāji”’

26. novembris 9.10

Telpa tiks precizēta

Anita Rozenblate